Dr. Seval Aydın'a Hoşgeldiniz Sağlıklı Günler Dileriz !Dolgu İşlemi

Dolgu işlemi, burundan dudağa uzanan çizgiler, dudak üstü çizgiler, elmacık kemiği ve yanak, kaş arası çizgiler ve dudak dolgunlaştırmak için dudakta uygulanır.
 
Dolgu maddeleri, vücuttaki herhangi bir yapının (yüz, el sırtı, burun vb. ) hacmini arttırmak, derin kırışıklıkları doldurmak ve dudak dolgunlaştırmak için kullanılır.
 
Estetik Dolgu; Dolgu maddesinin cilt içerisine veya cilt altına özel enjektör veya kanül yardımı ile verilmesi işlemi olan bir ameliyatsız estetiktir.
 

Dolgu Yöntemi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Dolgu Bölgeleri
 
Alın, iki kaş arası, göz çevresi ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların azaltılmasında,
Burun kenarından ağız köşesine uzanan oluğun doldurulmasında,
Ağız köşesinden aşağı doğru uzanan oluğun doldurulmasında,
Çene ucunun her iki kenarında oluşan oluğun doldurulmasında,
Alın, elmacık kemiği, çene, yanak ve gözaltı bölgelerine daha dolgun bir görünüm kazandırmak amacıyla,
Dudak kalınlaştırmak amacıyla,
Akne ve yara izlerine bağlı çukurlukların doldurulması amacıyla kullanılır.
Dolgu Yöntemi Nasıl Etki Gösterir?
Dolgu maddesi başlıca etkisini enjekte edildiği alanda bir hacim artışını ve üzerindeki derinin yukarı doğru kalkmasını ve gerilmesini sağlayarak gösterir. Böylelikle çökük veya çukur alanların çevreleri ile olan seviye farkı azalır; ışık vurduğunda eskisi kadar gölgelenme olmaz. Dolgu maddesinin özelliğine göre enjeksiyon alanında su tutma, kolajen sentezini uyarma gibi etkileri de söz konusudur.
Genç görünmek için kırışıklıkları ve izleri yok etmek isteyen kişilerin tercih ettiği estetik, dolgu,
zaman içerisinde ciltte azalan maddelerinin yerine konulması anlamına geliyor. Hyaluronik asit ise en güvenilir estetik dolgu maddesi . Hyaluronik asit vücutta bulunan bir madde olmasına rağmen 30’lu yaşların sonunda azalma gösterir. Estetik dolgu uygulamalarında diğer maddeler ile birlikte vücuda enjekte edilen Hyaluronik asit hem doğal görünmeyi sağlar hem de gençleştirir. Ağırlıklı yüz bölgesinde uygulanan estetik dolgu ayrıca meme bölgesinde, bacakların düzleştirilmesinde ve eldeki kırışıklıkları gidermek amacıyla da kullanılabilir.