Este Life 'a Hoşgeldiniz Sağlıklı Günler Dileriz !Lazer Epilasyon Nedir?
 

Ordu Lazer Epilasyon tedavisinde en başarılı ve konforlu yöntem olan alexandrite lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyon‘da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyondur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.
Lazer epilasyon sağlık açısından zarar verebilir mi?Hayır. Çünkü Lazer non-iyonize (iyonize olmayan) enerjidir. Bu da hücre mutasyonunu etkilemediğinin göstergesidir. Lazer Epilasyon ‘da kullanılan tüm lazer tipleri yalnızca kıl foliküllerini (kılın kök hücrelerini ) hedefler.Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden üstün kılan nedir?
Ağda,epilator,cımbız gibi kıl giderme yöntemleri kalıcı sonuçlar vermez,geçici çözümlerdir,kıl batıklarına,cilt hassasiyetine,cilt lekelenmelerine,kıl sayısında artışa neden olabilirler,oysa lazer epilasyon doğru uygulandığında etkili sonuçlar vermekte ve kişilerin kalıcı olarak kıllardan kurtulmasını sağlamaktadır.Öncesi yapılması gerekenler
 

– Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye 20 gün içerisinde kökten alım işlemi yapılmamış olması gerekmektedir.
– Uzayan kıllar yüzde makasla vücutta jiletle kısaltılmalıdır
– Lazer epilasyon uygulamasından 15 gün öncesine kadar güneşe çıkılmamış ve solaryuma girilmemiş olması gerekmektedir.
– Uygulama yapılacak bölgedeki kıllara sarartma yapılmamış olması gerekmektedir.
– Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye makyaj yapılmamış olmalıdır.
 

Sonrasında yapılması gerekenler


– Lazer epilasyon uygulamasından hemen sonra bazı hassas cilde sahip kişilerde hafif kabarıklık kızarıklık oluşabilir.Kişinin cilt hassasiyetine göre 1 saat ile 1 gün arasında kızarıklık geçecektir.
– Kişi lazer epilasyon uygulamasından hemen sonra ılık duş alabilir, cildi tahriş edecek kese ve peeling işleminden 1 hafta süreyle uzak durmalıdır.
– Lazer epilasyon uygulamasından sonra 3 gün süreyle güneşe çıkılmamalı çıkılacaksa mutlaka 30 koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.
– Lazer Epilasyon uygulama sonrasında tüyler 3 ile 15 gün içerisinde hafifçe uzayarak kendiliğinden dökülecektir. Çok kuru cilt yapısına sahip kişilerde dökülmeler 20 günü bulabilir. Nemlendirici kullanarak cilt normalleştirilirse dökülme daha hızlı olacaktır.
– Seans aralıklarında kökten alma işlemi yapılmamalı sadece kısaltılmalıdır. Seanslarınıza düzenli gelmenin uygulamadan gerekli etkiyi almanız açısından önemlidir.


Lazer Epilasyon Cihazımız

Alexandrite Lazer Nedir?
 
Alexandrite lazerler uzun zamandır epilasyon amacı ile kullanılan lazerler teknolojisidir. Bu lazerler sadece tüm cilt rengine sahip kimselerde kullanılabilirler. Koyu cilt renklerinde kullanımı önerilmez. Alexandrite lazer teknolojisi kullanımı pratik lazerlerdir. Önemli avantajı uygulama alanındaki kılların hemen yüzeyden temizlenmesi sayesinde uygulama alanında uygulama sonrası kıl kalmaz. Bir miktar tüy uzar gibi olur ve dökülür. Ağrısı en az lazer epilasyon tipidir.
Alexandrite lazerler koyu tenlilerde ve bronz kişilerde de kesinlikle kullanılmaz.Alexandrite Lazer Teknolojisi
– Sadece tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.
– 755 nm dalga boyunu içeren lazerdir.
– Melanin emilimi ya da absorbsiyonu çok iyidir. Bu nedenle melanin üzerinden etki ettikleri söylenebilir.
– Ciltte lekelenme ihtimali Ruby lazerden azdır. Fakat bu lazer sistemi de koyu tenlilere ruby lazerler gibi uygulanmamalıdır. Bronz tende de uygulama kesinlikle önerilmez.
– Soğutma ve pulse süresinin uzatılması yan etki ihtimalini azaltsa da etkinlik koyu tenlilerde düşüktür. Yan etki ihtimali yüksektir. Koyu tenlilerde diode ya da nd yağ lazer önerilir.
– Hızlı bir lazerdir. Uygulaması bu nedenle kolay ve pratiktir.
– Klinik çalışmalar Ruby lazer kadar etkili olduğunu göstermektedir.
– Uzun zamandır kullanılan ve etkinliğini ispatlamış bir lazerdir.
– Uygulamadan hemen sonra kılların yüzeyden yok olması bir avantajdır.
– Bu sebeplerle birçok merkez ve hasta tarafından tercih edilen oldukça popüler bir lazerdir.
– Bu lazer tipi derin yerleşimli sırt tüylerinde omuz ve kol tüylerinde başarısı düşük bir lazer tipidir.
– Alexandrite lazerler ince yüz tüylerinde artış yapabilir bu nedenle kişi beyaz tenli bile olsa alexandrite lazer yüz bölgesine uygulanmamalıdır
– Etkin dozlar için yüksek doz kullanılması gerektiğinden koyu tenlerde tercih edilmez. Pulse süresini aşırı arttırmak ise etkinliği azaltır.
 
Kliniğimizde lazer epilasyon tedavisinde en başarılı ve konforlu yöntem olan alexandrite lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için 3 adet lazer epilasyon cihazlarla çalışmaktayız. Bunların 2’si Candela gentlelase pro, diğeri Cynosure apogee 5500 cihazlarıdır.
 
Kullandığımız cihazların firmaları.
 
Candela gentlelase pro ( innova medikal )
 
Cynosure aogee 5500 ( ortadoğu medikal )
 
Scarlet S fraksiyonel  ( ortadoğu medikal ) iğneli radyofrekans
 
Hydra facial MD ( ortadoğu medikal )