Este Life 'a Hoşgeldiniz Sağlıklı Günler Dileriz !İğneli Epilasyon


İğneli epilasyon, tüylerin köklerine iğne yardımıyla elektrik akımı verilerek kök hücrelerin yakılmasıdır. İşlem tüylere birebir uygulandığı için kökleri işlevini kaybeder ve bir daha tüy üretemez.

 

İğneli Epilasyon Türleri

 
Eğer iğneli epilasyon tedavisini tercih ederseniz, kliniklerin 2 farklı tipte elektrolisis uyguladıklarını farkedeceksiniz. Kullanılan metodlar birbirlerinden iletkenleri ile ayrışmaktadırlar. (ısı enerjisini köke geçiren materyaller)
 
Galvanik İğneli Epilasyon: Bu metod kimyasalları kullanır iletken olarak. İğne köke elektrik enerjisi aktarır ve kökün sodyum hidroksit üretmesini sağlar. Sodyum hidroksit ısınınca, kök hücresi parçalanır.
 
Termolisis İğneli Epilasyon: Bu metod iletken olarak suyu kullanır. Burada iğne tüy köküne gönderdiği elektrik enerjisi ile kökü titreştirir. Bu titreşim kökü sarmalayan suyu titretir, ısıtır ve sonuç olarak kökün kendini yok etmesini sağlar.
 

İğneli Epilasyon Avantajları

 

Öncelikle iğneli epilasyon, halen en verimli epilasyon uygulamasıdır. Lazer epilasyon ile ortalamada 40%-80% arası bir sonuç alınmaktayken, iğneli epilasyon ile bu oran 100%’e yaklaşmaktadır. Bir diğer avantajı, tamamen doğal olmasıdır. Bu metod ya kökün içindeki tuz yada suyu harekete geçirerek köke ulaşır. Bununla beraber lazer epilasyon cildi yakabilir, yara izleri oluşturabilir ve ağrı yapabilirken iğneli epilasyonda ışık kullanılmadığı için bu riskler yoktur.
 
Son olarak cilt tipine yada tüy rengine bağlı kalmadan uygulanabilir ki bu özelliği ile lazer epilasyondan ayrılmaktadır.
 

İğneli Epilasyon Dezavantajları

 

Öncelikle iğneli epilasyon zaman alan bir tedavi yöntemidir. Bir uzmanın tüyleri tek tek yok etmesini gerektirir ve tedavi edilecek bölge büyükse bir sene sürebilir tüylerden 100% arınmanız.
 
İğneli epilasyon kimyasal veya ışık barındırmasa da, bu yöntemin de bazı yan etkileri vardır. Örneğin sürekli bir iğne batırılacak derinize ve bu size acı verebilir. Bunu önlemek için uzmanınız tedaviden bir saat önce size özel bir uyuşturucu krem sürebilir.
 
Son olarak eğer kalp pili takıyorsanız iğneli epilasyonu tercih etmemelisiniz. Bu tedavi kalp pilinizi de ısıtabilir.