Dr. Seval Aydın'a Hoşgeldiniz Sağlıklı Günler Dileriz !Dermokozmetik Ürün Danışmanlığı

Dermokozmetikler kozmetiklerden biraz farklı olarak, derinin daha derin tabakaları tarafından emilerek, derin katmanlara da etki ederler. Dolayısıyla, cildi olası problemlerden korumak ve zaten varolan hasarları düzeltmek amacı ile kullanılırlar.  Kozmetiklerden bir diğer farkları da, deriye uygulandıktan sonra uzun bir süre etkinliklerini sürdürmeye devam etmeleridir.
 

Dermokozmetik Nedir?

Dermokozmetikler… Son yıllarda cilt bakımı söz konusu olduğunda sıkça gündeme gelen bir yeni kavram. İlk olarak, 1989 yılında, “MD formulations” adlı firma, Amerika’daki laboratuarlarında, “dermokozmetik” üretimine başlıyor. Günümüze kadar da, bir çok firma bunu izleyerek, yeni üretim süreçlerine giriyor ve şu anda tüm eczane raflarında, en az 1-2 adet dermokozmetik ürün görmek veya satın almak mümkün…
 
Halen Amerika ve Avrupa dahil bir çok ülkede yasal tanımlaması net olmayan dermokozmetikler genel olarak “ İstenilen kozmetik sonuca, gösterdikleri fizyolojik etki ile ulaşan; deri,  saç ve tırnak gibi oluşumların yapı ve fonksiyonlarını olumlu yönde etkileyen; biyolojik aktivitesi olan veya olduğu iddia edilen madde ve ürünler” olarak tanımlanabilir.